19 ژانويه 2010 -  ۲۹ دی


نخستین مراسم شبکه اجتماعی حمایت از روزنامه‌نگاران ایرانی در سن‌فرنسیسکو

شبکه اجتماعی حامی روزنامه‌نگاران تبعیدی، نخستین برنامه خود را در شهر سن‌فرنسیسکو برگزار می‌کند. مجریان و سخنرانان این مراسم، دی-جی رش، اردلان پایوار و دوستان، آرش سبحانی از گروه کیوسک، سیامک سنایی، تارا کمانگر و نیک‌آهنگ کوثر هستند.

ورودی این مراسم که درآمد آن از طریق سازمان گزارشگران بدون مرز صرف کمک و حمایت از روزنامه‌نگارانی می‌شود که بعد از انتخابات از ایران خارج شده‌اند، برای دانشجویان ۲۵ و برای بقیه، ۵۰ دلار می‌باشد.


ین گروه در بیانیه خود در فیس‌بوک چنین آورده است:

از فردای کودتای ۲۲ خرداد صدها روزنامه نگار و بلاگر ایرانی بازداشت شده اند و تعدادی از آنها هنوز دربندند. بیش از ۵۰ نفر از این روزنامه نگاران اکنون در کشورهای همسایه منتظر دریافت کمک از سازمانهای بینالمللی هستند. گزارشگران بدون مرز در حال مهیا کردن شرایط انتقال این روزنامه نگاران ایرانی به کشوری ثالث است. چنین کوچ دسته ...جمعی در حرفه روزنامه نگاری بی سابقه بوده است و به همین خاطر رساندن خدمات به این گروه از توان مالی گزارشگران بدون مرز خارج است و تا انتقال کامل آنها به کشوری ثالث نیازمند کمک مالی شما میباشد. کمکهای شما صرف تهیه بلیط، مخارج مربوط به سکونت و خوراک و تهیه دارو و خدمات بهداشتی خواهد شد. شما میتوانید از طریق سایت زیر کمکهای خود را ارسال نمائید.

نشانی مراسم: Saturday, Jan 23rd 2010 || 8 – Midnight Open Bar Faz Restaurant 1108 N Mathilda Sunnyvale CA, 94089

به نقل از خودنویس
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز